Szafy narożne i rogowe

Aranżacja wnętrza domu jest złożonym procesem. Wystrój powinien łączyć w sobie najwyższy możliwy poziom estetyki z funkcjonalnością. Aby to osiągnąć, konieczne jest znajdywanie rozwiązań, które nie ograniczą przestrzeni w mieszkaniu, a jednocześnie będą doskonale komponować się z konwencją wizualną aranżacji. Jak jednak odnaleźć się wśród nowoczesnych trendów, mając do wyboru tak wiele możliwości - zarówno pod kątem umeblowania, jak i wykończenia wnętrza?

Kompaktowe szafy narożne - gdzie się sprawdzą?

Jednym z najbardziej interesujących rozwiązań pod kątem umeblowania pomieszczeń, są szafy narożne. Stanowią one świetnie wyważoną kombinację funkcjonalności i estetyki. Dzięki specjalnemu umiejscowieniu w rogu pomieszczenia, dopasowują się one do przestrzeni niczym element idealnie pracującego mechanizmu. Ich specyficzny kształt sprawia, że w dowolnym pomieszczeniu są bardzo kompaktowe i nie ograniczają ilości miejsca. Dodatkowo - w aranżacji pomieszczenia tworzą wrażenie celowości, dzięki czemu wystrój wydaje się bardziej przemyślany i zrównoważony.

Umiejscowienie szaf narożnych

Szafy narożne bardzo często wykorzystywane są jako mebel, który umieszcza się w przedpokoju. Wynika to z faktu, iż tego rodzaju pomieszczenia są zazwyczaj stosunkowo niewielkie, przez co bardzo ważne staje się optymalne zagospodarowanie przestrzeni. Zastosowanie narożnych szaf do przedpokoju daje możliwość wykreowania bardzo funkcjonalnego wnętrza, które dysponuje komfortową ilością miejsca przy jednoczesnym utrzymaniu eleganckiego i spójnego wystroju. Przedpokój nie jest jednak jedynym miejscem, w którym można umieścić szafę narożną. Doskonale sprawdzi się ona również w przypadku aranżacji salonu, zwłaszcza w zestawieniu z odpowiednio dobraną meblościanką. Takie rozwiązanie pozwala w pełni wykorzystać funkcjonalny potencjał przestrzeni, jednocześnie zachowując całkowitą spójność aranżacji. W efekcie wnętrze staje się nie tylko bardzo przestronne i łatwe w użytkowaniu, ale również uporządkowane i estetyczne. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby narożne szafy umieścić w pokoju - takim jak sypialnia czy pokoju któregoś z domowników. Ich kompaktowy kształt i możliwość dopasowania do przestrzeni, czynią je także niezwykle uniwersalnymi pod kątem charakteru pomieszczenia, w którym mogą się znaleźć. Szafa narożna sprawdzi się w niewielkim pokoju dużo lepiej, niż tradycyjna, ponieważ nie ograniczy przestrzeni w tak dużym stopniu. Umożliwi tym samym umieszczenie w przestrzeni innych mebli, które są niezbędne do codziennego użytkowania pomieszczenia.

Szafy wnękowe jako idealne uzupełnienie wystroju

Podczas tworzenia projektu wystroju wnętrza, wiele osób zastanawia się, w jaki sposób połączyć nietypowe wymiary niektórych pomieszczeń z koncepcją stylistyczną. Szczególnie kłopotliwe okazują się aranżacje w stylu nowoczesnym. Doskonałym rozwiązaniem w tym przypadku będą szafy wnękowe. Są one złożone z dwóch segmentów, "załamanych" względem siebie pod kątem prostym. Dzięki temu podczas planowania umeblowania, pojawia się możliwość zaoszczędzenia dużej ilości miejsca w pomieszczeniu. Kompaktowy i uniwersalny kształt nie jest jednak jedyną zaletą szaf wnękowych. Wiele stylów nowoczesnych opiera się na prostych kształtach geometrycznych. Szafy wnękowe wpisują się zatem we współczesną konwencję wystroju wprost idealnie. Ponadto - istnieje wiele możliwości wyboru pod kątem stylistyki szafy. W sklepach internetowych bez problemu znajdziemy meble, wykończone łagodnie przy pomocy okleiny imitującej drewno. Nie brakuje również bardziej wymyślnych stylizacji, łączących motywy kamienia naturalnego i połyskujących, neutralnych kolorów. Szafa wnękowa sprawdzi się świetnie jako dodatek do pokoju, z którego korzysta nastolatek. Po umiejscowieniu wewnątrz pomieszczenia, nadal pozostanie wystarczająco dużo miejsca, aby w drugim rogu ustawić na przykład biurko narożne i komputer. Tego typu szafy młodzieżowe mają również inną, ogromną zaletę - jest to duża ilość miejsca wewnątrz. Pozwala to na przechowanie zasadniczo dowolnej ilości ubrań - pomaga to na co dzień w utrzymaniu porządku w pokoju.

Uniwersalne szafy do pokoju - gdzie szukać?

Duży wybór najróżniejszych szaf do pokoju można bez problemu znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Zakupy online mają jednak pewną przewagę nad bezpośrednimi, ponieważ umożliwiają porównywanie ofert różnych sklepów i producentów. Dzięki temu, zainteresowany klient jest w stanie znaleźć szafę, która go interesuje, mając pewność, że cena, którą płaci, jest najniższa na rynku. Sklepy internetowe oferują naprawdę szeroki i różnorodny asortyment. Dużo łatwiej będzie znaleźć w nich szafy do pokoju, które doskonale skomponują się z docelowym wystrojem pomieszczenia. Wybierać można spośród różnego rodzaju szaf przesuwnych czy wnękowych. Ogromny wybór czeka również pod kątem konkretnych pomieszczeń - szafy do sypialni czy do przedpokoju występują w internecie w wielu wariantach: rozmiaru, wyglądu, konstrukcji, a także stylistyki. Będąc rodzicem, niekiedy bardzo trudno jest wybrać szafę dla dziecka. Podczas dokonywania tego wyboru, należy wziąć pod uwagę nieustanny rozwój swojej latorośli. Rodzic musi być świadomy, iż jego dziecko wraz z wiekiem, będzie potrzebować coraz więcej miejsca na ubrania, ponieważ będzie ich po prostu więcej - a i one same również będą zajmować więcej miejsca. Podczas wyboru szafy dla dziecka należy myśleć przyszłościowo - do pokoju dziecięcego idealnie nada się kompaktowa szafa narożna, z której będzie można korzystać przez kilka lub nawet kilkanaście najbliższych lat. Warto także wziąć pod uwagę zmieniające się gusta dziecka, a więc również konieczność zmiany wystroju w pokoju. W tym przypadku świetnie sprawdzą się nowoczesne szafy przesuwne, o neutralnej, jednolitej stylistyce. Takie meble są praktycznie ponadczasowe, a dodatkowo całkowicie uniwersalne. Będą świetnie komponować się w zasadzie z dowolnym wystrojem wnętrza. Warto bazować na barwach takich jak biel, szarość czy brąz.