Szafy do przedpokoju

Przedpokój może pełnić niezwykle funkcjonalną i pożyteczną rolę w naszym mieszkaniu. Bowiem, umieszczając w nim odpowiednią szafę możemy zyskać wiele, jakże cennego miejsca do przechowywania nie tylko kurtek, płaszczy, innych ubrań czy butów. Swoje miejsce znaleźć mogą tutaj również zabawki naszych pociech, a nawet sprzęt sportowy. Tak więc, decyzja o umieszczeniu odpowiedniej szafy w przedpokoju może okazać się prawdziwym strzałem w dziesiątkę! Warto więc dowiedzieć się na co należy zwrócić uwagę w trakcie wyboru szafy, tak aby była nie tylko przedmiotem użytecznym i jakże praktycznym, ale i świetnie się prezentowała w przedpokoju, radując oko tak właścicieli, jak i Gości.  

Jaka wybrać szafę do przedpokoju?

Szafa do przedpokoju przede wszystkim powinna pasować rozmiarem do pomieszczenia w którym zostanie ulokowana, tak by zajęła w sposób ekonomiczny, jak największy obszar niezagospodarowanej przestrzeni, a jednocześnie sama nie stała się utrudnieniem. Umiejętne wykorzystanie tej przestrzeni jest szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań, w których każda dobrze i efektownie zagospodarowana przestrzeń jest na wagę złota. Podczas wyboru szafy do przedpokoju, należy więc zwrócić uwagę na takie szczegóły jak chociażby optymalnie dopasowana wysokość, tak aby szczelina między górną krawędzią mebla a sufitem była niewielka, a w najlepszym przypadku, aby jej nie było wcale. 

Otwieramy!

Dostępne w ofercie szafy do przedpokoju charakteryzują się różnymi sposobami ich otwierania. Obecnie największą popularnością cieszą się szafy przesuwane, głównie dzięki swojej funkcjonalności. Po pierwsze, szafa przesuwana nie zajmuje więcej miejsca w chwili, gdy jest otwarta, w przeciwieństwie do szaf wysuwanych. Ponadto pozwala w komfortowy i wygodny sposób dostać się w krótkim czasie do półek nawet na najwyższej jej kondygnacji, co przy drzwiczkach tradycyjnych, na przykład wysuwanych bądź posiadających wysoko zawieszone uchwyty jest zadaniem niezwykle utrudnionym. 

Styl i estetyka szafy do przedpokoju 

Oprócz jakże ważnych walorów funkcjonalności szafy do przedpokoju, nie można zapominać o jej walorach estetycznych. Chociażby z tego względu, iż szafa umieszczona w takim miejscu jest często pierwszym meblem, który wita odwiedzających nas gości zaraz po przekroczeniu progu mieszkania, warto więc zadbać o pozytywne pierwsze wrażenie. Na szczęście bogata oferta szaf do przedpokoju Marmex Meble zawiera produkty, które z pewnością zadowolą gust i styl, nawet najbardziej wymagających estetów. Oferta zawiera między innymi szafy utrzymane w duchu nowoczesnego minimalizmu, które dodatkowo w wielu wersjach spełniają jakże funkcjonalną, dodatkową rolę lustra. Znajdziemy także eleganckie i klasyczne szafy do przedpokoju, także z tradycyjnymi drzwiczkami wysuwanymi i otwieranymi. Niewątpliwym atutem oferty jest również szeroka gama kolorystyczna, począwszy od ponadczasowych bieli i czerni, poprzez pastelowe błękity, jaskrawe róże, skończywszy na spokojnym anturażu naturalnego drewna.