Szafki i stoliki RTV pod telewizor

Mimo iż moda i styl się zmienia, telewizor w dalszym ciągu przyciąga przed swój ekran wielu odbiorców. To nie tylko element wystroju wnętrza, ale centrum, wokół którego często gromadzi się cała rodzina, by wspólnie spędzić czas. Skoro pełni tak ważną funkcję, warto zastanowić się nad kupnem szafki rtv, która nie tylko będzie oparciem dla telewizora, ale może stać się też niezwykle praktycznym i funkcjonalnym meblem.

Funkcjonalność przede wszystkim.

Zastanów się czego oczekujesz: szafka pod telewizor ma za zadanie tylko eksponowanie telewizora, czy ma spełniać dodatkowe funkcje? Wiele nowoczesnych szafek rtv posiada dodatkowe szuflady lub zamykane drzwiczki. Dzięki temu zyskujesz dodatkowe miejsce na przechowywanie. Szafka pod telewizor z szufladami może przyczynić się też do wzrostu poziomu estetyki - dzięki szufladom i zastosowanym rozwiązaniom (np. szafka zamykana z tyłu lub z dodatkowymi otworami na kable) z łatwością poradzisz sobie z ukryciem kabli i przewodów. Jeżeli zależy Ci na tym, by szafka nie zajmowała dużo miejsca, postaw na model podwieszany. W takich sytuacjach bardzo dobrze sprawdzi się również stolik rtv - nie ma w nim aż tak dużo miejsca na przechowywanie, choć z pewnością zmieści się tam kolekcja płyt CD. Dodatkowo, zajmie stosunkowo małą przestrzeń.

Rozmiar ma znaczenie.

W przypadku telewizora to proste - im więcej cali, tym chętniej się przed nim gromadzimy. Czy taka sama zasada może przyświecać podczas wyboru szafki pod telewizor? Im większy telewizor tym większa szafka rtv? Jak się okazuje, takie myślenie szybko może sprowadzić nas na manowce i odebrać całą przyjemność z oglądania domowego seansu. Dlaczego? Podczas oglądania telewizji środek ekranu powinien znajdować się na wysokości oczu oglądającego, gdy jednak zdecydujesz się na zbyt dużą szafkę, może okazać się...za wysoka. Pamiętaj również o względach estetycznych - duży telewizor położony na dużej szafce rtv będzie sprawiać wrażenie przytłaczającej i ciężkiej całości, która wpłynie na optyczne zmniejszenie przestrzeni.

Harmonia przede wszystkim.

Pamiętaj o tym, że bez względu na to, czy szafka pod telewizor pełni tylko funkcję eksponowania telewizora, czy to również miejsce do przechowywania, powinna współgrać z resztą mebli w pomieszczeniu. Wolisz klasyczny stolik rtv czy może rozbudowaną szafkę z dużą ilością szuflad? Warto zwrócić uwagę na kolor - w ofercie sklepu znajdują się szafki w przeróżnych wariantach kolorystycznych: miłośnicy klasycznych wnętrz z pewnością znajdą coś dla siebie spośród szafek w różnych odcieniach drewna, z kolei miłośnicy nowoczesnych rozwiązań będą usatysfakcjonowani wybierając mebel łączący w sobie nie tylko różne odcienie, ale też materiały. Wybór stolików rtv i szafek pod telewizor jest naprawdę ogromny. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto zastanowić się czego dokładnie oczekujemy od tego mebla. Duży wybór modeli oraz bogata gama kolorystyczna sprawią, że z pewnością uda się kupić funkcjonalny mebel, który spełni wszystkie oczekiwania.