Łóżka piętrowe dziecięce

Łóżko dwupoziomowe dla dzieci – kiedy warto o nim pomyśleć?

Łóżko piętrowe dla jednego dziecka – najciekawsze oferty

Od kiedy łóżko piętrowe dla dziecka? Opinie rodziców

Optymalne wymiary łóżka piętrowego dla dzieci

Łóżko piętrowe dla dzieci z biurkiem – gdzie się sprawdzi?

Jaki kolor i styl łóżka piętrowego wybrać?

Tanie meble na sprzedaż do pokoiku dziecięcego – sprawdź naszą ofertę

 

 

Łóżko dwupoziomowe dla dzieci – kiedy warto o nim pomyśleć?

Łóżka piętrowe dla dzieci to jednocześnie ogromna łatwość umeblowania ciasnego pomieszczenia, i sposób na to, by sprawić dzieciom frajdę! Dzięki usytuowaniu jednego łóżka nad drugim i połączeniu całej konstrukcji drabinką, możliwe jest zredukowanie do niezbędnego minimum powierzchni w pokoju niezbędnej do wygodnego ułożenia spać dwojga dzieci.

Piętrowe łóżka dla dzieci polecane są nie tylko przez rodziców, ale również projektantów wnętrz, gdyż łączą ze sobą walory estetyczne z możliwością stworzenia wspaniałego miejsca do zabaw dla najmłodszych. Szczególnie chętnie wybierają je rodzice zamieszkujący wraz z dziećmi niewielkie mieszkania, w których nie ma możliwości wydzielenia dwóch osobnych pokoi dla rodzeństwa w podobnym wieku.

Łóżko piętrowe dla jednego dziecka – najciekawsze oferty

Najczęściej łóżka piętrowe dla dzieci wykorzystuje się w przypadku domów, w których zamieszkuje dwoje maluchów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby takie łóżko umieścić w pokoju jednego dziecka! Jedna z kondygnacji może być wówczas wykorzystywana do snu, a druga do zabawy i odpoczynku w ciągu dnia. To również wspaniały sposób rozwiązujący problem okazjonalnego nocowania kolegów u dziecka.

Oprócz łóżek w dwoma materacami, warto zwrócić uwagę także na modele, w których dolny pokład zajęty jest przez niewielkie, ale doskonale zorganizowane biurko. Łóżko piętrowe dziecięce w tej wersji jest również bardzo chętnie kupowane przez rodziców, którzy chcą jak najlepiej zorganizować przestrzeń do wypoczynku i zabawy dla swojego dziecka na niewielkim metrażu.

Od kiedy łóżko piętrowe dla dziecka? Opinie rodziców

Kiedy dziecko staje się zbyt duże na łóżeczko niemowlęce i nie ma problemów z samodzielnym zasypianiem, czas na nowy etap – samodzielne spanie na łóżeczku dziecięcym w osobnym pokoju. Powinno się to wiązać przede wszystkim z bezpieczeństwem dziecka, gdy rodziców nie ma w pobliżu, ale również z chęcią przebywania we własnym pokoju samotnie lub w towarzystwie rodzeństwa.

Nie ma ograniczeń wiekowych jeśli chodzi o użytkowanie łóżek piętrowych – stawiają je same dzieci. Jako dystrybutor wysokiej jakości mebli oferujemy specjalne barierki do dolnych łóżek piętrowych gwarantujące sen bez ryzyka wypadnięcia poza łóżko. W przypadku górnego piętra, każde łóżko piętrowe wyposażone jest w oryginalną barierkę, co sprawia, że sen zarówno na dole, jak i na górze jest w pełni bezpieczny. Dzieci, które bez trudu poradzą sobie ze wspinaniem się na górny pokład łóżka i chcą na nim spać, mogą z powodzeniem korzystać z łóżka piętrowego. Zwykle na górnym łóżku sypiają dzieci w wieku 4-5 lat, spragnione wyjątkowych doznań podczas użytkowania własnego pokoiku. Młodsze, w wieku 2-3 lat można ułożyć na dolnym pokładzie. Łóżka piętrowe dla dzieci to najlepszy wybór dla rodzeństwa w wieku od około 2 do nawet 9-10 lat, w zależności od wymiarów mebla i wzrostu smyków.

Optymalne wymiary łóżka piętrowego dla dzieci

Najbezpieczniejszą opcją, pozwalającą kupić łóżko piętrowe dla jednego lub dwojga dzieci na lata, jest zakup mebla z materacem o klasycznych wymiarach 90x200 cm. W naszym sklepie dostępne są właśnie takie łóżka, pozwalające ułożyć na nich nawet rodzeństwo z dużą różnicą wieku. Standardowy rozmiar łóżeczka piętrowego to bardzo ważna cecha w przypadku rodziców, którzy poszukują mebla maksymalnie uniwersalnego – takiego, który posłuży obojgu dzieciom długie lata.

Dobrym wyborem jest łóżko piętrowe małe, z krótszą drabinką, przeznaczone głównie dla młodszych dzieci. Funkcjonalność takiego mebla jest bardzo podobna, jak w przypadku tego wyższego, lecz zapewnia on łatwiejszy dostęp do górnego piętra dzieciom mniejszym i młodszym, a do tego ułatwia rodzicom zmianę pościeli oraz uczenie dzieci samodzielnego ścielenia łóżek. Niskie łóżko piętrowe dla małych dzieci to dobry wybór również wtedy, gdy rodzicom nie zależy na tym, by mebel przez lata rósł razem z obojgiem, gdyż planują wymianę łóżka w bliskiej przyszłości.

Łóżko piętrowe dla dzieci z biurkiem – gdzie się sprawdzi?

W naszej ofercie dostępne są łóżka piętrowe dla dzieci z biurkiem i bez. W przypadku wariantu bez biurka, modele dla jednego dziecka mogą składać się jedynie z górnego piętra, stanowiącego niejako antresolę, pod którą można urządzić przestrzeń do zabawy. Mogą to być również klasyczne łóżka bez biurka, za to z dwoma miejscami do spania, nierzadko wyposażonymi również w półki i szuflady w dolnej części, zwiększające funkcjonalność całego pokoju dla rodzeństwa.

Meble z biurkiem na dolnym pokładzie to dobry wybór w przypadku chęci komfortowego urządzenia pokoju jednego dziecka z miejscem do wypoczynku i do nauki, ale na bardzo ograniczonym metrażu. Ten model łóżka bardzo chętnie wybierają również rodzice, którzy chcą wygospodarować w pokoju miejsce do swobodnej zabawy na podłodze, kosztem zminimalizowania przestrzeni koniecznej na umiejscowienie biurka i łóżka.

Jaki kolor i styl łóżka piętrowego wybrać?

W naszej ofercie mamy zarówno łóżka piętrowe dla dziewczynek, jak i łóżka piętrowe dla chłopców, różniące się od siebie kolorystyką i detalami zdobniczymi. Polecamy również szeroką gamę mebli unisex – w jasnych, pastelowych barwach, które z powodzeniem wpasowują się w konwencję wielu neutralnych, jasno urządzonych pokoi dziecięcych. Takie uniwersalne meble doskonale sprawdzają się na długie lata, podczas gdy rodzeństwu zmieniają się gusta lub w przypadku zamieszkiwania jednego pokoju przez rodzeństwo obojga płci. Poprzez kolorowe dodatki, takie jak pościel, poduszki czy ochraniacze do łóżka, można spersonalizować obydwa piętra łóżka, dopasowując je do aktualnych preferencji maluchów.

Tanie meble na sprzedaż do pokoiku dziecięcego – sprawdź naszą ofertę

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór ciekawych łóżek piętrowych dla dzieci w różnych konfiguracjach. Ich atrakcyjna cena oraz duża dostępność uniwersalnych modeli sprzyjających aranżacji pokoju na długie lata, pozwala na dokonanie naprawdę trafionego zakupu. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszej firmy – aby zafundować dzieciom maksimum wygody i frajdy w jednym!

 

 

Piętrowe łóżka są idealnym rozwiązaniem gdy naszego dzieci dzielą jeden pokój. Warto również rozważyć praktycznie łóżka piętrowe z biurkiem, które dostępne są w naszej ofercie. Zachęcamy także do sprawdzenia kolekcji łóżek młodzieżowych.