Łóżka dla dzieci – funkcjonalność i świetny wygląd w jednym

Łóżka dla dzieci – czym powinny się wyróżniać?

Łóżka dla małych dzieci – na jaki rozmiar warto się zdecydować?

Niskie łóżko dla dziecka – co sprawia, że cieszy się coraz większym uznaniem?

Łóżko dla dziewczynki i dla chłopca – o czym warto pamiętać przy zakupie?

Łóżko do małego pokoju dziecięcego – jak wybrać funkcjonalny i wygodny dla dziecka model?

 

 

Łóżka dla dzieci – funkcjonalność i świetny wygląd w jednym

Trudno wyobrazić sobie w pełni wyposażony i funkcjonalny pokój dziecięcy bez odpowiednio dobranego łóżka. Wysokiej jakości łóżka dla dzieci przyczyniają się bowiem do prawidłowego rozwoju młodych ludzi, a także do ich sukcesów w szkole i do lepszych kontaktów z rówieśnikami. Dzieje się tak, ponieważ zachowanie zdrowej higieny snu ma bardzo duży wpływ na sprawne funkcjonowanie całego organizmu. Warto przy tym pamiętać, że higiena snu zależy nie tylko od panujących w danym pomieszczeniu warunków, takich jak cisza czy brak rozbudzającego światła, ale również od wygodnego łóżka z materacem, dzięki którym dziecko nie będzie się wybudzało i bez większych trudności zapadnie w głęboką fazę snu. Z tego też powodu w naszym sklepie z meblami Marmex oferujemy starannie wykonane nowoczesne łóżka dla dzieci, które zapewniają komfortowy odpoczynek i bardzo dobrze wpasowują się w wystrój wnętrz.

Łóżka dla dzieci – czym powinny się wyróżniać?

Jak już wspomnieliśmy, wysokiej jakości łóżko dziecięce ma duży wpływ na prawidłowy rozwój dziecka oraz na jego efektywny wypoczynek. Dlatego też rodzice, którzy decydują się na inwestycję w tego typu meble, powinni zwrócić szczególną uwagę na ich precyzyjne wykończenie oraz użyte do produkcji materiały. Wówczas godną uwagi propozycją okazują się łóżka dziecięce wykonane z naturalnego drewna lub płyt, które nie tylko bardzo dobrze się prezentują, ale cechują się również wytrzymałością, która czyni je zakupem na długie lata. Precyzyjne wykończenie sprawia z kolei, że meble są stabilne i łatwe w montażu. Co więcej, nawet w sytuacji, gdy rodzice decydują się na demontaż łóżka i na jego ponowne złożenie po pewnym czasie, odpowiednio wykonane meble nie powinny stracić swojego pierwotnego kształtu. 

W sklepie Marmex oferujemy naszym klientom tanie meble, które mimo niskiej ceny charakteryzują się wysoką jakością wykonania. Materiały dobrane w przemyślany sposób zapewniają odporność łóżek na różnego rodzaju mechaniczne, które w przypadku pokojów dziecięcych mogą występować częściej. Ponadto każde łóżko do pokoju dziecięcego można z łatwością czyścić, nie obawiając się, że z powodu kontaktu z delikatną wilgocią drewno odkształci się lub że wykorzystane do jego pomalowania farby szybko stracą swoje intensywne kolory. Warto również wspomnieć, że atrakcyjna cena sprzedaży proponowanych łóżek nie nadwyręża domowego budżetu przeznaczonego na remont i tym samym okazuje się mniejszym wyzwaniem dla rodziców, którzy przy małym dziecku mają wiele innych wydatków.

Łóżka dla małych dzieci – na jaki rozmiar warto się zdecydować?

Oprócz wyboru łóżek wyróżniających się wysoką jakością wykonania warto również zwrócić uwagę na proponowane przez producenta wymiary. Godne uwagi łóżka dla małych dzieci powinny zapewniać maluchom możliwość swobodnego obrócenia się na drugi bok oraz rozprostowania całego ciała. Co więcej, decydując się na zakup łóżka, dobrze pamiętać o tym, że młodzi ludzie bardzo szybko rosną. W efekcie mniejsze modele o wymiarach wynoszących około 70 × 140 cm mogą szybko okazać się za małe i będą wówczas wymagały wymiany na większe. Dlatego też od wielu lat niesłabnącą popularnością cieszy się łóżko dziecięce 90 × 200 cm, które wyróżnia się dużą powierzchnią snu i będzie godnym uwagi rozwiązaniem dla dzieci w różnym wieku.

Warto również wspomnieć, że niektóre dziecięce pokoje w pierwszych latach życia młodego człowieka nie mają zbyt dużej wolnej przestrzeni, którą można byłoby wykorzystać na wstawienie większego łóżka. Z tego powodu dużym uznaniem wyróżnia się również mniejsze łóżko dla dziecka z barierką, która skutecznie chroni przed upadkiem. Liczne opinie naszych klientów potwierdzają, że tego typu barierka okazuje się idealnym rozwiązaniem nie tylko w przypadku niemowląt, ale również dla mniejszych dzieci, które podczas snu bardzo często zmieniają pozycję swojego ciała i nie mają jeszcze nad nią kontroli. Warto przy tym wspomnieć o dodatkowych ochraniaczach na barierki, na przykład w postaci popularnych ostatnio warkoczy, które zabezpieczają dziecko przed urazami i minimalizują ryzyko wybudzenia się w nocy. 

Niskie łóżko dla dziecka – co sprawia, że cieszy się coraz większym uznaniem?

Częstym błędem, który pojawia się podczas projektowania wnętrz pokojów dziecięcych, jest wybór zbyt wysokiego łóżka. Mimo że tego typu modele bardzo dobrze się prezentują i zapewniają dzieciom komfortowy sen, niekiedy okazują się dla nich trudne w codziennym, samodzielnym użytkowaniu. Ponadto warto wspomnieć, że zbyt wysokie łóżko bez odpowiednich zabezpieczeń może przyczynić się do niezbyt przyjemnego wybudzenia ze snu dziecka, które często przemieszcza się w nocy i z powodu braku odpowiedniej koordynacji ruchowej może łatwo spaść. Z tego powodu w naszym sklepie meblowym Marmex oferujemy klientom niskie łóżko dla dziecka, które bardzo dobrze wpasowuje się w potrzeby młodych ludzi.

Rozważając inwestycję w niskie łóżka, warto pamiętać o tym, że podobnie jak wyższe modele cechują się one funkcjonalnością. Rodzice mogą z powodzeniem zdecydować się na niewysokie łóżko dziecięce z szufladami, w których zmieści się pościel lub różnego rodzaju akcesoria czy ubranka dziecka. Co więcej, niewątpliwą zaletą tego typu łóżek jest fakt, że dzięki niższym nóżkom stają się optycznie mniejsze i sprawiają, że pokój dziecka wydaje się przestronniejszy. Z takiej informacji ucieszą się przede wszystkim rodzice, którym zależy na stworzeniu funkcjonalnego i dobrze wyglądającego wnętrza – wysoka sprzedaż tego typu modeli potwierdza również, że niskie łóżka okazują się godnym uwagi wyborem dla dzieci w różnym wieku. 

Łóżko dla dziewczynki i dla chłopca – o czym warto pamiętać przy zakupie?

Choć wielu dorosłych o tym zapomina, wystrój dziecięcego pokoju dla wielu młodych ludzi ma bardzo duże znaczenie i często pomaga im w wyrażeniu swojego charakteru lub zainteresowań. Z tego też powodu wybierając łóżko dla dziewczynki albo dla chłopca, warto zwrócić uwagę na to, które modele i style najbardziej im się podobają. W przypadku dziewczynek dużym zainteresowaniem cieszą się łóżka ozdobione ciekawymi zagłówkami i wyróżniające się precyzyjnym wykończeniem. Oprócz tego dużą wartość mają wszelkiego rodzaju szuflady i dodatkowe półki, na których można ustawić ulubione książki, pluszaka, lalki czy inne przydatne akcesoria. Godną uwagi propozycją stają się również łóżka z wyprofilowaną ramą, która zapewnia wygodne podparcie i pozwala dziecku na wygodne czytanie książek przed pójściem spać.

Znajdujące się w ofercie naszego sklepu łóżko dla chłopca podobnie jak w przypadku modeli stworzonych z myślą o dziewczynkach, wyróżnia się pojemnymi szufladami oraz półkami, które okazują się idealnym miejscem do przechowywania kolekcji ulubionych samochodzików czy przygodowych książek albo komiksów. Warto przy tym wspomnieć o różnorodnych odcieniach, spośród których największą popularnością cieszą się odcienie niebieskiego lub zieleni. Tego typu barwy bardzo dobrze dopasowują się do kolorystyki wnętrz i dzięki swojej intensywności dodają aranżacjom bajkowego wyglądu. Ponadto dużym zainteresowaniem cieszą się naklejki przedstawiające postacie z bajek, które można z łatwością umieścić na powierzchni szuflad lub zagłówka, wpływając tym samym na większe zadowolenie młodego człowieka. 

Łóżko do małego pokoju dziecięcego – jak wybrać funkcjonalny i wygodny dla dziecka model?

Nie jest tajemnicą fakt, że wnętrza pokojów małych dzieci bardzo często cechują się nieco mniejszą dostępną przestrzenią, co wynika nie tylko z ich niewielkich wymiarów, ale przede wszystkim z konieczności inwestycji w różne rodzaje mebli i w liczne zabawki, które również zajmują wiele cennego miejsca. Z tego też powodu warto zadbać o to, aby łóżko do małego pokoju dziecięcego wyróżniało się funkcjonalnością i wpływało na optyczne powiększenie wnętrza. W ofercie naszego sklepu meblowego Marmex dużym uznaniem cieszy się między innymi łóżko dziecięce z szufladą, które pozwala na wygodne i bezpieczne przechowywanie kołdry, pościeli czy ubranek, które przydają się w innej porze roku. Dzięki temu rodzice zyskują więcej cennego miejsca w szafie, które mogą wykorzystać na funkcjonalne ułożenie noszonych obecnie ubranek czy będących częścią zabawy pluszaków, które pozostawione w pokoju mogłyby łatwo zbierać kurz i inne zanieczyszczenia. 

Ciekawym i funkcjonalnym rozwiązaniem okazują się również łóżka wysuwane dla dzieci, które mimo mniejszych wymiarów zapewniają młodym ludziom większą powierzchnię spania oraz pozwalają przy tym oddzielić przestrzeń dzienną od nocnej. Dzięki temu pozytywnie wpływają na zachowanie większej higieny snu, przyczyniając się do lepszego wysypiania się dzieci i zapewniając im odpowiednie podparcie kręgosłupa podczas snu. Warto przy tym wspomnieć, że tego typu propozycja będzie godnym uwagi rozwiązaniem zarówno jako łóżko dla 7 latka, jak i jego młodszego lub nieco starszego rodzeństwa – okazuje się bowiem, że wysuwana część łóżka może z powodzeniem przekształcić je w dwuosobowy model.

 
 

 

Wybierając łóżko dla dziecka, należy wziąć pod uwagę cały szereg parametrów, które powinno ono spełniać. Jednym z nich jest solidność – łóżka dla dzieci powinny być na tyle trwałe, żeby przetrwać nawet najbardziej szalone wygłupy. Kolejnym ważnym parametrem jest bezpieczeństwo. Coraz więcej producentów proponuje różnego rodzaju szalone rozwiązania, spełniając tym samym marzenia wielu dzieci na przykład o tym, żeby mieć łóżko piętrowe, a jeszcze lepiej łóżko piętrowe z biurkiem. My również wpieramy kreatywność projektantów tego typu mebli, jednak dbamy przy tym o to, żeby sprzedawane w naszym sklepie łóżka piętrowe dla dzieci posiadały solidną, mocną konstrukcją z blokadą zabezpieczającą, chroniącą małych użytkowników przed wypadnięciem.
Podobnie jak łóżko dla dziecka, również łóżka młodzieżowe powinny być wybrane bardzo starannie, biorąc pod uwagę, że śpiąca na nich młodzież ciągle się rozwija i powinna to robić w jak najbardziej komfortowych warunkach. Warto przy tym pamiętać, że obok takich parametrów jak bezpieczeństwo czy komfort, równie ważny jest design. Łóżko młodzieżowe to bardzo często element wybierany wspólnie z dzieckiem, dlatego zadbaliśmy o to, żeby w naszym sklepie można było znaleźć łóżka utrzymane w różnorodnej stylistyce. Dzięki temu nawet najbardziej wybredny nastolatek, powinien znaleźć coś dla siebie.