Komody dla dzieci

Przy aranżacji pokoju dziecięcego ważne jest, jego urządzenie w taki sposób, aby mamie wygodnie było opiekować się dzieckiem. Świetnym rozwiązaniem są komody dla dzieci z przewijakiem, ponieważ matka nie musi tworzyć ani poszukiwać dodatkowego miejsca do przewijania małego dziecka. Oszczędza miejsce dzięki połączeniu funkcji przechowywania i stołu do pielęgnacji niemowląt.

Kryteria wyboru komody dla dzieci z przewijakiem

    Wybierając komodę z przewijakiem, bierze się pod uwagę, podstawę, która musi być mocna, a do podparcia musi być użyta składana lub nieruchoma rama. Często wybierane są specjalne szafki z nadbudową, które służą do przechowywania wielu przedmiotów potrzebnych w trakcie wykonywania różnych czynności. A jeśli tego elementu nie ma w zestawie, kupuje się go oddzielnie, po czym umieszcza na komodzie.

   Pierwszą rzeczą, na którą trzeba zwrócić uwagę to wymiary. W sklepie dostępne są komody dla dzieci o mniejszych rozmiarach np.: szerokość: 80 cm, wysokość: 82 cm, głębokość: 45 cm i nieco większe np. szerokość: 96 cm, wysokość: 19 cm, głębokość: 73 cm. Po bokach komody znajdują się elementy ochronne. Komody dla dzieci produkowane są z wysokiej, jakości antyalergicznych materiałów malowanych farbami ekologicznymi.

Komody dla dzieci z nakładką

   Taka dziecięca komoda z przewijakiem jest uważana za uniwersalną i optymalną. Produkty te nie są ze sobą połączone, więc w razie potrzeby nakładka jest umieszczana na wierzchu komody. Takie rozwiązanie umożliwia w przyszłości użycie tej komody, jako zwykłej szafki na rzeczy dziecka. Ciekawe wzory są dostępne w różnych kolorach, więc można wybrać biały, niebieski, różowy, szary lub inny kolor produktu.

Dlaczego rodzice potrzebują komody do pokoju dziecięcego?

    Pojawienie się w domu małego dziecka często powoduje zmiany w życiu innych członków rodziny. Wszystko kręci się wokół dziecka. Jego rzeczy, zabawki, naczynia są wszędzie, gdzie to możliwe. Kupując komodę dla dzieci, można ułatwić życie sobie i innym. W komodzie przechowuje się niezbędne rzeczy dla niemowląt. W szufladach można przechowywać pościel, pieluchy, odzież codzienną i artykuły pielęgnacyjne dla dzieci. Wybierając komodę dla dziecka, należy zwrócić uwagę na jej wygląd. Meble powinny być bardzo stabilne i nie mieć ostrych narożników. Ważny jest również materiał, z którego są wykonane. Dobrym wyborem jest drewno sosnowe, bukowe, płyta laminowana, MDF.  

Komody młodzieżowe

    Komody młodzieżowe często posiadają podobny design jak meble produkowane dla dorosłych. Są funkcjonalne i efektowne, można w nich przechowywać różne przedmioty. Najczęściej służą do umieszczania bielizny, ubrań, pościeli. A także podręczników, zeszytów i przyborów szkolnych, czasopism oraz wielu innych potrzebnych i podręcznych rzeczy. Komody młodzieżowe wykonane są w ciekawej kolorystyce, dzięki czemu można je swobodne wprowadzić do każdego wnętrza. Dostępne są komody z nóżkami drewnianymi lub plastikowymi, wyposażone w prowadnice rolkowe lub kulkowe z cichym domykiem. Wiele modeli posiada zawiasy z amortyzacją z sylikonowych odbojników.

   Wśród dostępnych komód młodzieżowych można zakupić modele wyprodukowane z płyty komórkowej, płyty laminowanej oraz płyty MDF. W zależności od posiadanej powierzchni pokoju można kupić komodę młodzieżową o odpowiednich rozmiarach. Dostępne są na przykład komody z trzema szufladami a także modele z dodatkowymi drzwiami na prowadnicach z hamulcem i samodomykiem. W sklepie meblowym dostępne są komody młodzieżowe o różnych cechach konstrukcyjnych i wielu wymiarach.

   Niektóre modele posiadają poziome lub pionowe otwarte półki, same szuflady lub w połączeniu z drzwiami. Dla nastolatków duże znaczenie ma stylistyka mebli, podążanie z obecnymi trendami modowymi. Fronty spełniają funkcję dekoracyjną, dlatego powinny być dostępne zarówno w prostej, gładkiej formie jak również w profilowanej, dzięki czemu młodzi ludzie będą mogli wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie opcję. Białe i szare komody młodzieżowe są stale na topie, ponieważ nawiązują do modnych obecnie stylów: skandynawskiego i prowansalskiego. Chociaż niektórzy nadal preferują odcienie naturalnego drewna.

Komody dziecięce oraz dla młodzieży w naszej ofercie na pewno spełnią Pańśtwa oczekiwania. Zachęcamy do kontktu z nami w razie zainteresowania ofertą oraz gdy macie Państwo jakieś pytania.