Młodzież słynie z tego, że trudno jest ją zadowolić – młody człowiek, który odkrywa siebie, często postrzega świat przez pryzmat swoich marzeń i oczekiwań. Niełatwo wybacza swojemu otoczeniu niedoskonałości, których się dopatrzy i pragnie, by przestrzeń, w której żyje, była zarazem stymulująca i komfortowa. Dlatego wybór odpowiednich mebli dla nastolatka stanowi wyzwanie – centralnym elementem wyposażenia jego pokoju będzie zaś łóżko młodzieżowe, na którym spędzać będzie między jedną czwartą a jedną trzecią doby. To bardzo dużo i jest to wystarczającym powodem ku temu, aby nie oszczędzać na zakupie tego mebla, lecz postawić na jego dobrą jakość wykonania, funkcjonalność i przyjemny dla oka wygląd.

Jakie wybrać łóżko młódzieżowe?

Sklep Marmex oferuje łóżka młodzieżowe w rozmaitych rozmiarach i stylach, spośród których z pewnością uda się wybrać model zaspokajający potrzeby Twojego nastolatka. Minimalistyczne łóżka pojedyncze, do których można dołączyć wybrany materac, idealnie sprawdzą się w przypadku, kiedy wygoda jest priorytetem – niektóre osoby mają szczegółowe preferencje co do twardości łóżka, niekiedy zaś możliwość jej zmiany bywa pożądana. Dla tych chłopców i dziewcząt, którzy lubią zagarnąć większą powierzchnię podczas snu, mamy łóżka młodzieżowe w rozmiarze królewskim, które z powodzeniem sprawdzą się także jako dwuosobowe, gdyby posiadacz chciał zaoferować komuś nocleg. Ciekawą opcją jest łóżko podwójne, którego dodatkowa część jest wysuwana od dołu, co pozwala zwiększyć dystans między śpiącymi. Dla rodzeństw polecamy także modele piętrowe, dostępne w ciekawych wariantach kolorystycznych, przypominające domek lub zwieńczone stylowymi ogrodzeniami szczeblowymi. Łóżko młodzieżowe nie musi być przeznaczone wyłącznie do spania – posiadamy wersje z dołączonymi szufladami, a nawet zrośnięte z w pełni funkcjonalnym biurkiem – pozytywnie zwariowany pomysł, który zapewnia maksimum oszczędności miejsca w pokoju. Po długim wieczorze nauki i odrabiania lekcji, dobrze będzie móc wspiąć się po półkach prosto do wygodnego łóżka. Jak widać, nie wszystkie łóżka pojedyncze muszą wyglądać zwyczajnie, czego innym dowodem może być nowoczesny model otoczony cienkim, ozdobnym szkieletem domku.

Oczywiście nie zapominamy o tym, że młodzież jest słowem pojemnym i obejmuje także osoby, których wiek ledwo przekroczył dziesięć lat – takim z przyjemnością zaproponujemy łóżka młodzieżowe z motywami zwierząt lub bajek, których kreskówkowy styl wpisze się w młodzieńczą estetykę. Starsi i poważniejsi młodzi ludzie, którzy niebawem zaczną uczęszczać na studia, mogą być bardziej przekonani do stonowanej kolorystyki, niż do jaskrawych lub pastelowych barw, co nie stanowi dla nas żadnej przeszkody, bo nasza oferta uwzględnia wszystkie najpopularniejsze style.

Cenimy sobie praktyczność oferowanych mebli – dbamy o to, by każdy z nich posiadał wygodne w użytkowaniu pojemniki na pościel i wytrzymałe ramy, które zniosą szaleństwa nastolatków, a przy tym wyglądają lekko i optycznie powiększają przestrzeń, w której się znajdują. Jeśli zatem celem twoich poszukiwań jest właśnie łóżko młodzieżowe, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą – nasze łóżka pojedyncze, piętrowe czy biurkowe wariacje na temat łóżek doskonale odpowiedzą na potrzeby młodej osoby.

Sprawdź artykuł z naszego bloga na temat urządzania pokoju dla młodzieży.