Wyposażenie sypialni

Stwórz azyl we własnym domu, prywatną oazę ciszy i spokoju, własną przestrzeń do wypoczynku po trudach dnia. Takie właśnie funkcje pełni Twoja sypialnia. Jej przestrzeń powinna być zaaranżowana w taki sposób, aby pozwolić na wyciszenie zmysłów i ukojenie ciała. Ogromne znaczenie na dobór odpowiednich elementów, tworzących całość wystroju.

 

SENNE MARZENIA

Podstawową funkcją każdej sypialni jest łóżko, na które składa się rama oraz odpowiedni materac. W zależności od użytkowników konstrukcje mogą mieć różnorodne wymiary. Dla dzieci i młodzieży polecamy konstrukcje pojedyncze oraz modele piętrowe, zaś dorosłym oferujemy meble w królewskich rozmiarach 140 x 200, 160 x 200 i 180 x 200. Gwarantują idealne warunki do snu dla każdego użytkownika.

Konstrukcje powinny odznaczać się nie tylko solidnym wykonaniem, ale także estetyką. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na dobór kolorów. W zdecydowanej większości są to modele, posiadające ramy w odcieniach naturalnego drewna od delikatnego, jasnego jesionu po intensywny dąb. W zakresie estetyki widać także wyraźne różnice w wykorzystaniu różnorodnych stylów. Można spotkać się z prostymi modelami, drewnianymi, jak też finezyjnymi wariantami z tapicerowanym nagłówkiem. Proste rozwiązania idealnie nadają się do wnętrz o charakterze rustykalnym oraz eleganckich pomieszczeń, zaś modele tapicerowane sprawdzą się w przestrzeniach w stylu glamour bądź shabby chic.

Istotne znaczenie ma również wygoda użytkowania. Na jej wysoki poziom ma wpływ zaopatrzenie mebla w pojemnik na pościel. Umożliwia to przechowywanie kołdry, poduszek i prześcieradła w zamknięciu, chroniąc przed zabrudzeniami i zanieczyszczeniem. Łóżka posiadają żebrowane stelaże pod materace, które decydują o zachowaniu odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Na nich zostają osadzone materace. O komforcie snu w zdecydowanej mierze decydują właśnie one. Na rynku dostępne są materace sprężynowe, piankowe, lateksowe oraz wiele innych. Różnią się stopniem twardości oraz poziomem dopasowania do kształtów ciała.

 

HARMONIJNY PORZĄDEK

Stworzenie oazy spokoju wiąże się nie tylko z zaaranżowaniem przestrzeni do snu. Relaksowi sprzyja także stworzenie przestrzeni pozwalającej utrzymać harmonijny ład. Nadmierna ilość przedmiotów rozprasza, a bałagan przypomina o konieczności porządków domowych. Dlatego istotne znaczenie ma wprowadzenie do sypialnianego wnętrza komponentów, które pomogą zachować porządek. Szafy, komody, szafki idealnie się do tego celu nadają.

Garderoba połączona z sypialnią w dalszym ciągu jest jeszcze rzadkością. W związku z tym większość ubrań przechowywana jest w szafach i komodach, które umieszcza się w sypialni. Umożliwiają właściwe przetrzymywanie odzieży, a także bielizny oraz pościeli. Istotne znaczenie przy doborze tych elementów ma pojemność. Przestronne szafy pozwalają przechowywanie w odpowiednich warunkach sukienek, okryć wierzchnich, swetrów, spodni i innych ubrań. Dobrym rozwiązaniem jest wybór mebla posiadającego przestrzeń na odzież wiszącą na wieszakach oraz część z półkami dedykowaną do przechowywania ubrań złożonych.

Nie każda sypialnia jest na tyle duża, aby umożliwić wstawienie przestronnej szafy. Warto zastanowić się nad doborem wymiarów mebla. Jego wielkość nie powinna przytłaczać wnętrza, które ma być miejsce odpoczynku i relaksacji. Do mniejszych pomieszczeń ciekawym rozwiązaniem mogą być komody z zamykanymi szafkami i szufladami. W połączeniu z mniejszymi (np. jednodrzwiowymi) szafami tworzą zestawienie optymalne do przechowywania ubrań i innych przedmiotów. Jednocześnie nie zmniejszają optycznie pomieszczenia. Z reguły komody są niskie, ale szerokie, dzięki czemu wrażenie większej przestrzeni zostaje zachowane. Przy dużych pomieszczeniach komody i szafy mogą stanowić meble dedykowane specjalnie do przechowywania pościeli, ręczników lub bielizny i piżam.

W zależności od nastroju i preferencji niektórzy lubią przed snem poczytać książkę lub gazetę, inni zaś chętnie obejrzą dobry film. Dlatego warto zadbać o dobór dodatkowych mebli w postaci szafek nocnych. Pozwalają umieścić lampkę, dającą światło do czytania, odłożyć książkę lub pilot. Warto zadbać też o odpowiedni stolik RTV, który pomieści kolekcję płyt lub sprzęt multimedialny.