Zalety mebli modułowych

Najważniejszą zaletą mebli modułowych jest możliwość stworzenia indywidualnej i niepowtarzalnej aranżacji, wykorzystując gotowe komponenty. Każdy zestaw składa się z kilku elementów, które można dowolnie ze sobą zestawiać. Wybór poszczególnych części jest kwestią indywidualną. Planując wystrój można zakupić wszystkie komponenty bądź tylko niektóre z nich.

 

UNIWERSALNE I ELASTYCZNE

Meble modułowe pozwalają na zagospodarowanie przestrzeni w sposób estetyczny i funkcjonalny przy zastosowaniu gotowych rozwiązań. Oznacza to, że bez względu na wielkość pomieszczenia można przygotować wystrój, spełniający oczekiwania pod kątem użyteczności. Zestawy składają się z kilku komponentów. Wybór odpowiednich elementów oraz przemyślane ich rozmieszczenie pozwalają zaaranżować małe oraz duże wnętrze. Jest to rozwiązanie szczególnie atrakcyjne dla wnętrz o nietypowym układzie. Zastosowanie systemów nie wymaga bowiem składania zamówień na meble na wymiar.

 

ESTETYCZNE I ORYGINALNE

Rozwiązania systemowe pozwalają na stworzenie niepowtarzalnego zestawu. Producenci umożliwiają ingerowanie w wygląd poszczególnych elementów. Ta sama szafka może być wyposażona we fronty lub blaty w różnych kolorach. Komoda może różnić się ilością szuflad, szafek oraz innych elementów. Dobór każdej części przyczynia się do zróżnicowania całego zestawu. To gwarancja pozyskania naprawdę wyjątkowego wyposażenia. Ponadto istnieje możliwość łączenia modułów otwartych z zamkniętymi, głębokich z płytkim w dowolnych konfiguracjach.

 

FUNKCJONALNE I WYGODNE

Meble systemowe zostały zaprojektowane z myślą o zagwarantowaniu jak największego komfortu użytkownikom. Każdy komponent stanowi odrębną całość, jednocześnie może stać się dopełnieniem dla większego kompletu. Umożliwiają przechowywanie szeregu przedmiotów (komponenty zamknięte) bądź ich eksponowanie (konstrukcje otwarte). Ich kształt opiera się najczęściej na prostych, geometrycznych bryłach, co pozwala na dostosowanie do aktualnych potrzeb. Pozwalają na wykorzystanie do aranżacji sypialni, jadalni, salonu, itp.