Porady aranżacyjne

Nasz zespół od wielu lat pracuje w branży meblarskiej. Przez ten czas uważnie wsłuchiwaliśmy się w potrzeby naszych Klientów. Wzbogacaliśmy nasz asortyment mając na uwadze ich potrzeby oraz preferencje. Podobnie działamy dziś. Zgłaszają się do nas osoby, które nie tylko szukają mebli, ale także porad. Chętnie dzielimy się z naszą wiedzą. Jeśli masz wątpliwości, co do wystroju wnętrza, wyślij do nas maila na biuro@marmex.pl. Omówimy problem na stronie internetowej, podobnie jak dokonaliśmy tego już wiele razy.

 

'Za kilka miesięcy nasza rodzinka się powiększy. Planowaliśmy to od dłuższego czasu, więc kupiliśmy większe mieszkanie. Mamy jeden wolny pokój o wielkości ok. 12 m2. Jak najlepiej wykorzystać przestrzeń?'

Agnieszka i Tomek z Warszawy
przyszli rodzice Tymka

 

Urządzenie niewielkiego pokoju dla dziecka to prawdziwe wyzwanie. Należy pamiętać przede wszystkim o jego potrzebach. W pierwszych miesiącach Tymek będzie głównie spał lub leżał. Ogromne znaczenie ma wybór odpowiedniego łóżeczka. Dobrym rozwiązaniem są modele o wymiarach 70 x 140 cm z regulacją wysokości. Pozwalają maluchom na swobodę ruchów i umożliwiają dostosowanie poziomu wysokości do aktualnej fazy rozwojowej. Niektóre modele mają też opcję przekształcenia w przyszłości w tapczanik. Dzięki temu do wieku przedszkolnego maluch nie będzie musiał zmieniać łóżeczka. Myśląc o dzieciach rodzice zapominają często o sobie i patrzą głównie na komfort pociechy. Warto rozejrzeć się za meblami, które ułatwią opiekę i pielęgnację w pierwszych miesiącach i latach życia dziecka. W naszej ofercie dostępne są np. komody z przewijakiem, krzesełka wielofunkcyjne, czy pojemniki na kółkach. Warto pomyśleć też o wygodnym fortelu, z którego będzie mogła korzystać mama podczas karmienia.

 

'Urządzamy z mężem nową sypialnię w dawnym pokoju córki. Mamy dużo miejsca i zastanawiamy się jaką szafę wybrać.'

Alina z Grzegorzem
emeryci z Gorzowa Wielkopolskiego

 

Wybór odpowiedniej szafy wymaga przemyślenia. Mając jednak dużo miejsca, zyskują Państwo duże możliwości. Dobrym rozwiązaniem może być jednosegmentowa, obszerna szafa. Proszę zwrócić uwagę na układ wnętrza. Konstrukcja powinna posiadać miejsce na powieszenie okryć wierzchnich i sukienek na wieszakach oraz część dedykowaną do przechowania złożonych spodni, bluzek, swetrów. Ciekawą propozycją są też meble z wysuwanymi szufladami, gdzie można przechowywać drobne elementy odzieży: bieliznę, skarpetki, rękawiczki, paski, itp. Mogą Państwo poszukać mebli z dodatkowymi udogodnieniami, np. lustrem na drzwiach, przesuwanymi drzwiami.