O doborze mebli młodzieżowych

Urządzenie pokoju nastolatka nie należy do łatwych zadań. Przestrzeń dziecka powinna uwzględniać strefę wypoczynku, zabawy oraz nauki. Młodzież lubi mieć także duże poczucie intymności. Jest to również czas odkrywania własnej tożsamości oraz poszukiwania pasji. Odpowiednio dobrane komponenty pozwolą stworzyć aranżację funkcjonalną, estetyczną oraz lubianą przez nastoletnich mieszkańców.

 

PRAKTYCZNE SYSTEMY

Młodzieżowe meble dostępne w systemach modułowych zapewniają kompletne wyposażenie sypialni nastolatka. W zestawach znajdują się podstawowe komponenty takie jak: biuro, łóżko, szafki, regały, komody. Zapewniają odpowiednie warunki do nauki, zabawy oraz wypoczynku. Jednocześnie pozwalają na przechowywanie odzieży i materiałów szkolnych. Dzięki poszczególnym komponentom istnieje możliwość stworzenia zestawu odpowiadającego wielkości pomieszczenia oraz potrzebom użytkownika.

Poszczególne komponenty można w dowolny sposób rozmieścić na planie pokoju. W ten sposób możliwe jest przygotowanie przestrzeni tak, aby zapewnić prawidłową komunikację. Poszczególne elementy, odpowiednio rozstawione, spełnią swoje funkcje, jednocześnie gwarantując łatwą dostępność. Szczególnie ciekawie prezentują się w zestawach łóżka. W niektórych kompletach są to proste konstrukcje tapczanów, w innych posiadają wbudowane szuflady od spodu bądź stanowią rozbudowany moduł piętrowy z wbudowaną szafą.

 

ESTETYCZNE ROZWIĄZANIA

Meble młodzieżowe można bardzo ogólnie podzielić na dwa typy pod względem wizualnym:

  • proste, nowoczesne konstrukcje o uniwersalnej kolorystyce - poszczególne komponenty wzorują się na tradycyjnych modelach. Charakterystyczne proste linie i geometryczne kształty w połączeniu z jednolitą, raczej monochromatyczną kolorystyką pozwalają na rozwinięcie wyobraźni przy dobrze dodatków. Niekiedy zastosowano w nich drobne akcenty kolorystyczne. Wybrane z tej grupy produktów moduły pozwalają na dowolną personalizację przestrzeni, zgodnie z zainteresowaniami nastolatka. Wystarczy dobór odpowiednich dodatków, koloru ścian, wykładziny.
  • finezyjne modele, wykorzystujące żywe kolory i ciekawe wzory - elementy tych zestawów cechuje indywidualny charakter i niepowtarzalna estetyka. Stanowią dekorację same w sobie. Wyróżniają się ciekawymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi i nie rzadko użyciem mocnych kolorów w zestawieniu z drewnianymi elementami. Niektóre linie posiadają kilka wersji zestawów w różnych odcieniach z odmiennymi motywami - np. różowe akcenty i motywy kwiatowe świetnie sprawdzą się w pokoju dziewczęcym, zaś niebieskie fronty w zestawieniu z surowym drewnem idealnie nadają się do pokoju chłopięcego.